www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Adi Spektor w filmie Azyl

Film „Azyl” opowiadający o ratowaniu Żydów z warszawskiego getta można cały czas zobaczyć w polskich kinach. W roli głównej wystąpiła dwukrotnie nominowana do Oskara Jessica Chastain, która jest również producentem tego filmu. Polskim akcentem „Azylu” była niewielka rola Magdy Lamparskiej. Okazuje się, jednak, że nie jedynym, o czym mówi Adi Spektor, reżyser mieszkający na co dzień w Los Angeles, który przy pomocy telefonu kręci filmy krótkometrażowe nagradzane podczas festiwali na całym świecie. Adi Spector bywa również aktorem oraz podkłada dubbing. Jego głos można było usłyszeć w „X-Men: Apolacalypse” a teraz właśnie w „Azylu”, między innymi jako polskiego robotnika.

Oczywiście znałem historię państwa Żabińskich, którzy ukrywali Żydów w warszawskim getcie, ale nie spodziewałem się, że ”Azyl” będzie taki znaczący w naszym kraju – mówi Spector. – Film jest wyświetlany w amerykańskich kinach i po 3 tygodniach nadal utrzymuje się w pierwszej dziesiątce, choć nie miał ani wielkiego budżetu ani ogromnej promocji. Dla porównania dodam, że na „Szybkich i wściekłych F8” wydano 250 mln dolarów, a na „Azyl” tylko 20 mln. Pierwszy film już po premierowym weekendzie zarobił połowę tego budżetu. – opowiada reżyser.

Okazuje się, że takie filmy jak „Pianista” czy „Lista Schindlera” nie są hitami oglądalności w USA. Pierwszy zarobił 93 mln dolarów, a drugi 33 mln. Ale to właśnie takie produkcje są nominowane do Oskara. Adi Spektor może się też pochwalić wyróżnieniem na Międzynarodowym Festiwalu Filmów kręconych telefonem w Beverly Hills. Jego ostatni film „Cud Chanuki”, tak bardzo różny od wspomnianych wyżej produkcji, zdobył 4 miejsce na dwa tysiące nadesłanych z 80 krajów. To duży sukces naszego Polaka na obczyźnie. Zobacz ten film.

foto: MWMEDIA


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>